Jak dorobić do zasiłku?


Bezrobocie w Polsce obecnie jest jeszcze wyższe niż przed ubiegłym rokiem. Niestety, nie oznacza to, że sytuacja w naszym kraju poprawiła się, ale że nasz kraj nadal trwa w stanie recesji.

Dane z PAP wykazują, że w 2013 roku stopa bezrobocia wyniosła 14,6 procent. To jedna z największych wartości od czasu tworzenia Unii Europejskiej. Odsetek młodych ludzi (16-24 lata) bez pracy wyniósł 3/4 ogólnej liczby bezrobotnych, co pokazuje, jak dotkliwy dla Polski może być ten problem.

Państwo polskie i rząd próbują poprawić sytuację na rynku pracy poprzez uruchomienie wielu programów i pośrednictwa. Jednak jak pokazuj miesięczne dane GUS, te działania nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów. Tysiące Polaków są bezrobotne i brakuje im perspektyw zdobycia dobrze płatnego zatrudnienia.

Sytuacja trwa już kilka lat i aby zmienić obraz Polski na rynku pracy, potrzebna jest trudna reforma gospodarcza oraz jej skuteczne promowanie. Musimy także pamiętać o edukacji – codziennie tysiące młodych ludzi rocznie kończy szkoły średnie i wyższe ale tylko część z nich ma szanse na odpowiednio dobrze płatna pracę. Jest to poważny problem społeczny i dla rozwiązania go potrzebny jest nowy plan dla naszego kraju o utrzymaniu ekonomii i zmniejszeniu bezrobocia.

Życie w dobie pandemii stało się trudniejsze szczególnie dla osób, które zostały zwolnione z pracy lub straciły środki do życia. Dlatego też bardzo ważne jest, aby zadbać o swoje materialne potrzeby. Często są one zaspokajane poprzez przyznany przez państwo zasiłek, jednak w wielu przypadkach może okazać się on niewystarczający. W takiej sytuacji warto poszukać dodatkowego źródła dochodu.

Osoby poszukujące dodatkowych środków mogą rozważyć kilka opcji. Jeżeli mają jakiekolwiek umiejętności związane z komputerami lub obsługą klienta, mogą skorzystać z usług platform freelance’owych. Są one idealne dla osób, które szukają krótkoterminowych projektów mogących zapewnić im dodatkowe zarobki.

Oczywiście nie każdy ma umiejętności komputerowe. Nie powinni się tym jednak martwić – są mnóstwo innych sposobów na pozyskanie dodatkowego dochodu. Do wyboru są m.in.: praca sezonowa, dorabianie w domu (np. poprzez tworzenie rękodzieła czy obróbkę danych), a także możliwość zaczerpnięcia informacji na lokalnym rynku pracy i sprzedawanie usług online.

Ważne jest także, aby pamiętać o odprowadzeniu odpowiednich podatków do Urzędu Skarbowego za uzyskany dochód – dotyczy to nawet gdy dodatkowe źródło dochodu jest jedynie krótkotrwałe i nastawione na jednorazowy wynik finansowy. Tak więc poza samym podejmowaniem działań oraz aktywnym poszukiwaniem pracy, osoby posiadające prawidłowo określoną wysokość zasiłku musz też pamiętać o rozliczeniu uzyskanego dochodu i odprowadzeniu podatku.

Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogły Wam odpowiedzieć na pytanie „Jak dorobić do zasiłku?”. Dlatego tez namawiam Was do aktywnego poszukiwania dodatkowego źródła dochodu – bez względu na sytuację finansową!

Często osoby, którym przysługuje zasiłek, mają wiele pytań dotyczących tego, jak dorobić do tego zasiłku. Zazwyczaj nabywanie dodatkowych źródeł dochodów może pomóc w uzyskaniu niezbędnego finansowego wsparcia. W niniejszym artykule postaramy się omówić kilka sposobów na to, jak dorobić do zasiłku.

Przede wszystkim, przy poszukiwaniu dodatkowych źródeł dochodu ważne jest skupienie się na tym, czy chcemy podjąć dorywczą pracę czy może inwestować w aktywa. Większość ludzi starających się dorobić do swojego zasiłku decyduje się na podjęcie jakiejś pracy dorywczej (np. takiej jak opieka). Tak więc jeśli szukasz dorywczej pracy, masz prawdopodobnie szeroki wachlarz możliwości – od korepetycji po informatykę czy sprzedaż. Dobrze jest skontaktować się z lokalnymi agencjami rekrutacyjnymi lub skorzystać z wielu portali internetowych oferujących pracownikom możliwość znalezienia odpowiedniego miejsca pracy.

Jeśli chodzi o inwestowanie aktywów, istnieje ogromna ilość opcji i instrumentów finansowych, którymi można handlować – nawet wtedy, kiedy dysponujemy niewielkim budżetem. Istnieje wiele sposobów na to, aby Wars dorobić do zasiłku poprzez inwestowanie – na przykład poprzez odkładanie części swojego zasiłku każdego miesiąca i lokowanie go w aktywa finansowe; albo inwestowanie po niskim spreadzie by efektywnie wykorzystać oferty rynkowe; albo poprzez spekulacje online.

Dorabianie do zasiłku może stanowić prawdziwe wyzwanie. Jednak istnieje szeroki wachlarz opcji – od dorywkowej pracy po inwestycje – które mogą umożliwić Ci poprawienie swojej sytuacji materialnej i umożliwić uzyskania poważnych przychodów – a to może Ci pomóc poprawić standard swojego życia.