Zasiłki dla bezrobotnych w 2014

W kraju jest coraz więcej osób bezrobotnych. Oznacza to, że bardzo wiele nie tylko młodych ludzi, ale również osób z pewnym stażem pracy nie jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiedniego stanowiska, a czasami nawet jakiegokolwiek stanowiska, na którym mogłoby pracować. Jest to bardzo alarmujące zjawisko, dlatego tez rząd stara się zadbać o to, aby bezrobotni nie czuli się gorsi i mieli dobre warunki finansowe, które pozwolą na utrzymanie rodziny przez okres poszukiwania pracy. Jak wyglądają zasiłki dla bezrobotnych w 2014 roku?

Zmiany w zasiłkach dla bezrobotnych

Zasiłki dla bezrobotnych zmieniają się w 2014 roku i warto o tym wiedzieć, jeśli szukamy pracy i zastanawiamy się nad zapisaniem o miejscowego Urzędu Pracy. Dla osób, które pracowały mniej niż 5 lat, zasiłek ten będzie wynosił przez pierwsze trzy miesiące 80% podstawy, a następnie 60%. Dla osób pracujących więcej niż 5 lat, ale mniej niż 20 lat, będzie on wynosił 100% podstawy. Dla tych, którzy stracili pracę, posiadając ponad 20 lat stażu, zasiłek wynosić będzie w pierwszych trzech miesiącach 120% podstawy, a następnie 100%. Warto jednak pamiętać, że zasiłki dla bezrobotnych w 2014 są również obwarowane rozmaitymi przepisami, co z pewnością wpływa na liczbę decydujących się osób. Urzędy Pracy wymagają bowiem ze strony bezrobotnego pewnego zaangażowania w szukanie pracy oraz uczestnictwo w proponowanych projektach czy kursach.

Bezrobocie w Nowej Rudzie

Bezrobocie dotyka praktycznie wszystkie miasta – czy to duże, czy małe. Jednakże jednocześnie małe miasta mają gorszą sytuację, o czym świadczy na przykład bezrobocie w Nowej Rudzie. W takiej sytuacji warto nie tylko szukać pracy, ale również doszkalać się i korzystać z rozmaitych kursów finansowanych przez państwo oraz zewnętrzne podmioty, jak Unia Europejska. Warto jednak wiedzieć również o tym, że bezrobocie w Nowej Rudzie to przykład na walkę o miejsca pracy lokalnego samorządu. Co roku kilkadziesiąt osób znajduje zatrudnienie w projektach kierowanych przez lokalną władzę, co daje kolejne miejsca pracy.

Słowa kluczowe artykułu:

  • kuroniówka 2014